Етапи створення благодійного фонду

  • Home
  • Етапи створення благодійного фонду

Етапи створення благодійного фонду

 

Першим етапом у створенні благодійного фонду є прийняття рішення про його створення. Якщо благодійний фонд створюється більше ніж одним учасником, незалежно від того це є фізичні особи, юридичні особи чи і ті, й інші, то рішення про створення благодійного фонду має бути оформлено документально. Зазвичай таким документом є протокол засідання учасників майбутнього благодійного фонду, на якому і було прийнято рішення про його створення. Якщо ж благодійний фонд створюється лише одним учасником, то необхідно оформити одноосібне рішення про створення благодійного фонду.

Шаблон рішення можна знайти тут.

 

Другим етапом є визначення особливостей діяльності, цілей благодійного фонду, який створюється. Так, самі учасники благодійного фонду чи частина з них, або інші уповноважені особи визначають, де буде створено благодійний фонд (його юридичну адресу) та основні цілі, для яких його створено, який орган буде здійснювати управління фондом та які він матиме повноваження, яким чином будуть сформовані активи благодійного фонду так як будуть залучатися кошти для здійснення діяльності.

 

Крім того, необхідно обрати назву благодійного фонду, яка є оригінальною, тобто не використовується жодним іншим зареєстрованим благодійним фондом.

 

На третьому етапі необхідно розробити основний документ благодійного фонду – статут, в якому і будуть закріплені всі ті положення, з якими визначилися на другому етапі.

 

Готовий статут має бути роздрукований, зшитий, сторінки мають бути пронумеровані. Також статут має бути затверджений учасниками благодійного фонду чи уповноваженими особами в установленому законом порядку.

Шаблон Статуту благодійного фонду можна знайти тут.

 

На останньому етапі необхідно здійснити державну реєстрацію благодійного фонду. Дані про благодійний фонд вносяться до Державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. Окрім того, дані про благодійний фонд як про неприбуткову організацію мають бути внесені до Реєстру неприбуткових організацій контролюючим органом, яким  на сьогодні є Державна фіскальна служба України.

Будь ласка, зв’яжіться з нами, якщо ви хочете отримати детальнішу інформацію стосовно наших проектів!

Контакти