Скільки років Меценату? -MagneticOne.org - просвітництво та допомога

Кожен з нас знає, що означає слово “меценат”, проте не кожен знає, що це слово бере свій початок ще понад 2000 років тому, а точніше в 74-64рр до нашої ери.
Саме тоді народився Гай Цильній на прізвище Меценат, відомий політичний діяч Римської Імперії.

Ще на початку свого життя, Гай Цильний увійшов до найближчого оточення Октавіана – майбутнього імператора Августа. Вважаючи його найбільш близьким до ідеального образу правителя, Меценат допомагав йому сходити на престол, всіляко підтримував, проявляючи талант і енергію, допомагав вирішувати проблеми: мирив з Антонієм, наприклад, заспокоював народні хвилювання, попереджав змови. Коли Август залишав Рим, то залишав замість себе Мецената.

[blockquote]Фактично, займаючи позицію другої людини в державі, будучи радником і довіреною особою імператора, він ніколи не приймав жодної державної посади.[/blockquote]

Сам Гай Цильній прославився своєю твердою життєвою позицією, він ніколи не прогинався перед владою, маючи сміливість виголосити свої думки, не завжди були подібні думкам правителя. Збереглося, наприклад, цікаве історичне свідоцтво про те, як Меценат не дав Августу підписати смертні вироки. Він зупинив його словами: «Surge tandem, carnifex!» (Та годі вже, м’ясник!).І навіть після того, як по-родинному попередив брата своєї дружини – учасника змови проти влади, таємний умисел розкрито, Гай Цільний Меценат не втратив дружби імператора, хоч і був відсторонений від участі в державних справах.

У нього був розкішний палац на Еськвілінському пагорбі, оточений не менш розкішними садами. Під час розкопок там було знайдено чимало художніх цінностей, що свідчило про його любов до мистецтва і творчості.

В історію Гай Цильній увійшов завдяки своїй щедрості і безкорисливості. Будучи цінителем тодішнього мистецтва, Гай не шкодував власних коштів на підтримку різних художників, скульпторів і поетів.

У 40-30-х роках до н.е. він організував гурток літераторів, в якому провідними фігурами стали Вергілій, лірик Горацій і драматург Варій. Нова поетична школа швидко досягла блискучих успіхів: Горацій завершив “Сатири” (30 рр. До н.е.) і “еподи”, через рік Вергілій прочитав переможцю Октавиану свої “Георгіки”, а Варій на тріумфальних іграх поставив популярну на той час трагедію “Фієт “(текст втрачено).
Гай Цильній надзвичайно сильно дбав про своїх підопічних! Він всіляко їх підтримував і захищав. Вергілія надав підтримку в судовій тяжбі з одним центуріоном, клопотав про повернення відібраного маєтку. Горацій подарував свій розкішний особняк … До речі, про Вергілія, Він 10 років писав свою «Енеїду», не показуючи ні рядка навіть на вимогу Августа, і весь цей час знаходився на повному державному забезпеченні, саме завдяки підтримці Мецената, без якого подібне було б неможливо.
Треба сказати, літератори, яких він зібрав навколо себе і одержував протягом довгих років, виявилися вдячними своєму опікуну. І Вергілій, і Горацій (і не тільки вони) оспівали Мецената в своїх творах, зберігши пам’ять про його благородство навіть до наших днів.

Меценат став першим, хто створив парк – лат. Horti Maecenatiani, на пагорбі Еськвілін.

У той час це було загальне кладовище бідних людей з глибокими колодязями (puticuli), куди скидали трупи рабів і жебраків, міські звалища; місце, де страчували злочинців, а тіла страчених не ховали, а кидали тут же на місці. У той же час смердючі випаровування, що стояли над ними, при будь-якому вітрі напливали на місто, несучи з собою задуха і заразу.

За наказом Мецената всю цю площу було засипано шаром землі 6-7 м. У висоту, після цього на цьому насипі він зробив свій красивий парк. За заповітом парк успадкував імператор Август.

Помер Гай Цільний Меценат у восьмому році до н.е. Смерті передувала важка хвороба. Його заповіт передбачав про передачу всього майна (а це був дуже багатий маєток) Августу і містив останню волю померлого: щоб імператор взяв на себе турботу про Горація.
Ім’я його живе і донині, уособлює собою тих людей, які не шукаючи власної вигоди і збагачення, підтримують всіляко таланти і жертвують частину свого майна на загальне благо.
Саме завдяки підтримці меценатів наш фонд втілює продукти, які допоможуть полюбити навчання кожній українській дитині або молодій людині. Адже вчитися – це єдиний вибір, який завжди, за будь-яких обставин, є 100% правильним.

зЗа матеріалами: https://es.wikipedia.org/wiki/Cayo_Cilnio_Mecenas

Будь ласка, зв’яжіться з нами, якщо ви хочете отримати детальнішу інформацію стосовно наших проектів!

Контакти